• ul.Siennicka 24/7, 04-395 Warszawa, Poland

10 NAJLEPSZYCH WYDARZEŃ 2022 – ZANIKAJĄCY RANKING

Zanikający ranking to spektakl interdyscyplinarny, lokujący się na styku instalacji, performansu i teatru. Inspiracją do powstania rankingu jest zacierająca się pamięć o 2022 r., a także kultura rankingów zamykających lata, sezony teatralne, nawet pojedyncze festiwale. Same w sobie – narcystyczne zjawiska mnożące się jak wirusy – mają podejrzany status. Wraz z nimi odsłania się się życie teatralne zarówno zakończone, jak i niebyłe. Teatr sytuuje się w tym kontekście jako żałobne medium, ale i medium niedowidzące. Wydarzenia z wczoraj – w perspektywie szybkich zmian giną w coraz szybszym “zanikaniem rzeczywistości”.  Tymczasem 2022 r. zmienił Warszawę nie tylko w polu audialnym. Dlatego do współtworzenia zanikającego rankingu zaproszone zostały artystki i artyści przybyli do Warszawy na skutek wojny. To z nimi współtworzony jest  zapis pamięci 2022 r.
 
Do sprawdzania tego co widać, a czego nie widać w medialnej pamięci o 2022 r. zaproszona zostaje również publiczność. O tym, jak przekroczyć pamięciowe tabu wojny, doświadczyć pamięci migracji i stabilizacji żywych, obecnych, radzących sobie w nowej rzeczywistości kobiet opowie wielojęzyczna historia o najważniejszych wydarzeniach ubiegłego roku.

reżyseria

Katarzyna Minkowska

dramaturgia

Marcin Bartnikowski

scenografia

Marcin Bikowski

materiały video

Lena Holosiy/Dmitry Szabaldin

muzyka

Matheu Pyndus-Pastukh

produkcja

Katarzyna Szumlas

asystentka reżyserki

Olga Sulimenko

tłumaczenia

Rozalia Kucherova

warsztaty

Maria Wasińska-Stelmaszczyk

OBSADA

Natalia Mazur

Daria Novikova

Natalia Datsenko

Lilia Kozub

Marcin Bartnikowski

Marcin Bikowski

foto. Alla Brykova

Koprodukcja z Teatrem Dramatycznym im.Gustawa Holoubka w Warszawie

Projekt realizowany ze środków Miasta stołecznego Warszawy

Instytucja Fundacja Teatr Malabar Hotel bierze udział w organizowanym przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego programie rezydencji artystycznej dla twórców i twórczyń z Białorusi i Ukrainy

Skip to content