GOSPODARZ
To tak w każdym z nas coś woła:
jakaś historia wesoła,
a ogromnie przez to smutna.
POETA
A wszystko bajka wierutna.
GOSPODARZ
Dramatyczne, bardzo pięknie -
Stanisław Wyspiański WESELE Reżyseria i scenografia Magdalena Czajkowska, Marcin Bartnikowski Muzyka Anna Świętochowska Scenariusz Marcin Bartnikowski  Obsada Agnieszka Baranowska, Magdalena Czajkowska, Katarzyna Grajlich, Małgorzata Krawczenko (ATB), Monika Kwiatkowska, Natalia Sakowicz (ATB), Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski, Bartosz Budny (ATB), Mateusz Trzmiel (ATB)
llllll
u nas wszystko dramatyczne,
w wielkiej skali, niebotyczne -
a jak taki heros jęknie,
to po całej Polsce jęczy,
to po wszystkich borach szumi,
to po wszystkich górach brzęczy,
ale kto tam to zrozumi.


W spektaklu wykorzystano Fragmenty Akropolis i Wyzwolenia Stanisława Wyspiańskiego oraz List Lucjana Rydla do Elizy Orzeszkowej

Reżyseria/ Scenografia
Magdalena Czajkowska, Marcin Bartnikowski

Scenariusz
Marcin Bartnikowski

Muzyka
Anna Świętochowska

Obsada:

Panna Młoda – Natalia Sakowicz (ATB)
Pan Młody, Czepiec – Marcin Bikowski
Poeta – Marcin Bartnikowski
Rachel, Zosia – Katarzyna Grajlich/ Monika Kwiatkowska
Maryna, Marysia – Magdalena Czajkowska
Gospodyni, Haneczka – Agnieszka Baranowska
Gospodarz, Kasper – Bartosz Budny (ATB)
Radczyni, Czepcowa, Kasia – Małgorzata Krawczenko (ATB)
Dziennikarz, Jasiek – Mateusz Trzmiel (ATB)


      Jan Błoński pisał, że ponadczasowość Wesela wynika z ukazania momentu spotkania, wspólnego świętowania, podczas którego okazuje się, że integracja nie jest możliwa. W owych wspólnotowych ciągotach, zrywach, wielkich wspólnych celach bez planu upatrujemy kwintesencję polskości; zarówno w aspekcie negatywnym jak i pozytywnym. Tak było i jest; czy będzie?
      Wesele Teatru Malabar Hotel pozostaje bardzo blisko dramatu Wyspiańskiego. Wychodząc od pytań o jego aktualność, postanowiliśmy nie opakowywać go w nowoczesność, ale szukać dzisiejszego pulsu głębiej. W charakterach i relacjach międzyludzkich.
       

Spektakl jest wpółprodukowany przez Akademię Teatralną im. A.Zelwerowicza, Wydział Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku. Wsparcia udzieliły Białostocki Teatr Lalek oraz Teatr Dramatyczny im. A.Węgierki w Białymstoku.

Spektakl finansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Stypendium z budżetu dla Marcina Bartnikowskiego