Teatr Malabar Hotel

ul. Siennicka 24/7

04-394 Warszawa


Teatr Malabar Hotel został powołany do życia we wrześniu 2009 roku. Wyłonił się z niezależnej grupy teatralnej Kompania Doomsday, stąd rozpoczął swoją działalność z trzema spektaklami repertuarowymi: Baldandersem, Kąsaniem oraz Skrawkami.


Nazwa teatru została zaczerpnięta z twórczości Witkacego. Malabar Hotel to teatr, w którego centrum zainteresowań znajduje się forma. Zarówno ta rozumiana po Witkacowsku jak i związana z teatrem plastycznym i lalkowym. Wokół tego centrum krążą inne elementy teatralne, co wiąże się z ciągłym rozwojem warsztatu aktorskiego zespołu.


Malabar Hotel kontynuuje autorski nurt spektakli Marcinów Bartnikowskiego i Bikowskiego, zapraszając także do współpracy innych reżyserów i scenografów. Teatr w ostatnich sezonach dał dwie premiery. Alicja wg tekstu Bartnikowskiego (w reżyserii Bikowskiego)  została zaprezentowana w listopadzie 2009. Matka Witkacego w reżyserii niemieckiego twórcy Hendrika Mannesa w październiku 2010.


Teatr ma na swoim koncie ponad 30 nagród i wyróżnień (przyznanych w Polsce i za granicą) za spektakle, role, kompozycję muzyki i scenografię.Malabar to abstrakcyjna przestrzeń, gdzie nikt z nas nie dotarł. To mieszanka tęsknoty za nieznanym, Witkacowskiego absurdu i naszych niedojrzałych marzeń teatralnych, które, mamy nadzieję, będą dorastać i zmieniać się, nigdy nie zyskując ostatecznego kształtu.