Historia uczucia, jakie połączyło rzekomo opętaną Siervę Marię de Todos Los Angeles i jej egzorcystę Cayetano de Laurę jest jawnym przykładem siły demona miłości a jednocześnie przykładem na to, jak łatwo owego demona przepędzić.

Świat przedstawiony przez Marqueza pełen jest demonów, zdawałoby się szalejących wokół nas. Ale czy na pewno? Czy sami nie pielęgnujemy małych i wielkich demonów w sobie?

Zapraszamy na spektakl zainspirowany magicznym światem Marqueza. Światem, gdzie życiem przepełniona jest najmniejsza cząstka pozornie martwej materii, która zaczyna do nas mówić. 

Nasze demony wyśpiewają i zagrają odwieczną historię kuszenia i gorączki w świecie, gdzie nie ma takiego lekarstwa, które wyleczy z tego, z czego nie leczy szczęście.
   
Premiera
23.02.2007 – Teatr Muzyczny Roma w Warszawie, Scena Nova
31.03.2007 – Teatr Szkolny im. Jana Wilkowskiego (Akademia Teatralna w Białymstoku)

Koprodukcja Stowarzyszenia Promocji Artystycznej/Teatru Muzycznego Roma w Warszawie – Novej Sceny/Akademii Teatralnej im.A.Zelwerowicza Wydziału Sztuki Lalkarskiej w Białymstoku; Spektakl zrealizowany przy pomocy finansowej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego w Białymstoku.

Spektakl otrzymał następujące nagrody:
- Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Zdarzenia (Tczew 2007)
- Nagroda za reżyserię na Roma Teatro Festiwal (Rzym 2008)
- Nagroda dla Marcina Bikowskiego za głos na Roma Teatro Festival (Rzym 2008)
- Nominacje do nagród aktorskich (Agnieszka Makowska, Marcin Bartnikowski) i do nagrody za najlepszy spektakl na Roma Teatro Festival (Rzym 2008)
- Wielka Nagroda publiczności na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Lalka też Człowiek w Warszawie (2008)
KĄSANIE Spektakl inspirowany twórczością Gabriela Garcii Marqueza, Brata Luisa de Leon, Świętego Jana od Krzyża, Francisca de Quevedo, Lope Feliksa de Vega Carpio. Reżyseria Marcin Bikowski Muzyka Anna Świętochowska Scenografia Marcin Bartnikowski, Marcin BikowskiObsada Magdalena Czajkowska, Agnieszka Makowska, Maria Żynel, Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski