Teatr Malabar Hotel został powołany do życia we wrześniu 2009 roku. Wyłonił się z niezależnej grupy teatralnej Kompania Doomsday, stąd rozpoczął swoją działalność z trzema spektaklami repertuarowymi: Baldandersem, Kąsaniem oraz Skrawkami. 

Nazwa teatru została zaczerpnięta z twórczości Witkacego. Malabar Hotel to teatr, w którego centrum zainteresowań znajduje się forma. Zarówno ta rozumiana po Witkacowsku jak i związana z teatrem plastycznym i lalkowym. Wokół tego centrum krążą inne elementy teatralne, co wiąże się z ciągłym rozwojem warsztatu aktorskiego zespołu.

Malabar Hotel kontynuuje autorski nurt spektakli Marcinów Bartnikowskiego i Bikowskiego, zapraszając także do współpracy innych reżyserów i scenografów. Teatr w ostatnich sezonach dał siedem premier. Alicja? wg tekstu Bartnikowskiego (w reżyserii Bikowskiego) została zaprezentowana w listopadzie 2009. Matka Witkacego w reżyserii niemieckiego twórcy Hendrika Mannesa w październiku 2010. Rok 2012 przyniósł premiery Głośniej! w reżyserii Michaela Vogla, Sprawa Dantona. Samowywiad w reżyserii Magdaleny Miklasz oraz Wesele W reżyserii Magdaleny Czajkowskiej i Marcina Bartnikowskiego. Kolejne premiery to Bacon (2013 reż. Marcin Bartnikowski) i Mistrz i Małgorzata (2014 reż Magdalena Miklasz)

Teatr ma na swoim koncie ponad 40 nagród i wyróżnień (przyznanych w Polsce i za granicą) za spektakle, role, kompozycję muzyki i scenografię. Przedstawienia twórców Teatru Malabar Hotel prezentowane były na ponad 100 Festiwalach teatralnych na czterech kontynentach.


Malabar to abstrakcyjna przestrzeń, gdzie nikt z nas nie dotarł. To mieszanka tęsknoty za nieznanym, Witkacowskiego absurdu i naszych niedojrzałych marzeń teatralnych, które, mamy nadzieję, będą dorastać i zmieniać się, nigdy nie zyskując ostatecznego kształtu.

ul.Siennicka 24/7
04-394 Warszawa
baldanders_nowy.htmlkasanie_nowe.htmlskrawki_nowe.htmlalicja.htmlmatka_nowa.htmlgosniej.htmlsprawa_dantona.htmlsprawa_dantona.htmlshapeimage_1_link_0shapeimage_1_link_1shapeimage_1_link_2shapeimage_1_link_3shapeimage_1_link_4shapeimage_1_link_5shapeimage_1_link_6shapeimage_1_link_7
Zespół Agnieszka Makowska, Maria Żynel, Marcin Bartnikowski, Marcin Bikowski aktorzy Anna Świętochowska  muzyk Marcin Bikowski reżyser Marcin Bartnikowski kierownictwo artystyczne Kontakt 696 607 705 – Marcin Bartnikowski teatr@malabarhotel.pladres korespondencyjny: ul.Siennicka 24/7 04-394 WarszawaPrasa            (Wywiady         Recenzje          Artykuły)          lzespol.htmlmailto:teatr@malabarhotel.plprasa.htmlprasa.htmlprasa.htmlprasa.htmlshapeimage_2_link_0shapeimage_2_link_1shapeimage_2_link_2shapeimage_2_link_3shapeimage_2_link_4shapeimage_2_link_5
czas na wybrzeżu malabarskim