Alicja? to spektakl o kobiecie i wyobrażeniach na temat kobiecości. Przedstawienie zostało zainspirowane Alicją w krainie czarów i Alicją po drugiej stronie lustra Lewisa Carrolla. Tytułowa bohaterka w konfrontacji z Carollowskimi postaciami próbuje odnaleźć swoją tożsamość, zagubioną w dzieciństwie w zakamarkach króliczej nory, po drugiej stronie lustra, czy w gęstwinie tapet, widzianych i zapamiętanych gdzieś dawno temu. Zmaga się z tematem własnej legendy i własnej kreacji. Jej życie staje się sztuką, w której sama musi się napisać od nowa.

Alicja? – pierwsza premiera Teatru Malabar Hotel – nawiązuje w swojej stylistyce do wcześniejszych spektakli jej twórców, związanych dotąd z Kompanią Doomsday. Powołuje zatem do życia zupełnie nowy, rządzący się własnymi prawami świat; dzieje się tak za pomocą odrealnionej plastyki, ekspresywnego aktorstwa, ciągłego dialogu z lalkami, muzyką i przestrzenią, które stają się podmiotami spektaklu na równi z jego ludzkimi bohaterami.

Zapraszamy w podróż do równoległego świata Alicji –  zmysłowego,  gorzkiego  i niedokończonego.
      
Premiera 
21 listopada 2009 – Białystok Teatr Szkolny Akademii Teatralnej; Grudzień 2009 – Warszawa 1500 Metrów do Wynajęcia
Produkcja:  Marta Feluś
Spektakl zrealizowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz w ramach stypendium przyznanego Marii Żynel przez Prezydenta Miasta Białegostoku. Dziękujemy za pomoc Akademii Teatralnej w Białymstoku.

Spektakl otrzymał następujące nagrody:
nagroda aktorska dla Marcina Bikowskiego na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Walizka w Łomży / 2010 
nagroda za scenografię dla Marii Żynel i Marcina Bikowskiego na Międzynarodowym Festiwalu Teatralnym Walizka w Łomży / 2010
I nagroda na Międzynarodowym Festiwalu KON-TEKSTY w Pozaniu (2011)
nagroda za spektakl na Ogólnopolskim Festiwalu Teatrów Niezależnych w Ostrowie Wielkopolskim (2011)
Marcin Bartnikowski ALICJA? Reżyseria Marcin Bikowski Scenografia i Kostiumy Maria Żynel + Marcin Bikowski Lalki Marcin Bikowski Muzyka Anna Świętochowska Realizacja dźwięku Piotr Chociej Obsada Maria Żynel + Marcin Bartnikowski + Marcin Bikowski